• Ponuka štúdia

• DENNÉ ŠTÚDIUM

•

V školskom roku 2025/2026 otvárame 4 - ročné a 3 - ročné odbory pre uchádzačov, ktorí ukončili  nižšie stredné vzdelanie - 9. ročník základnej školy a ktorým lekár potvrdí zdravotnú spôsobilosť ku štúdiu a k výkonu povolania. Úspešný absolvent získa maturitné vysvedčenie a výučný list v 4 - ročných odboroch a výučný list v trojročných odboroch.

Po skončení 3 - ročného odboru môže absolvent pokračovať v nadstavbovom štúdiu a získať ku výučnému listu aj maturitné vysvedčenie.

Žiaci, ktorí neukončili 9. ročník alebo neprospeli, môžu pokračovať v štúdiu v 2-ročnom odbore (nižšie stredné vzdelanie). Títo žiaci si môžu na základe podanej žiadosti ukončiť aj základnú školu.

Štúdium sa realizuje dennou formou, počas prerušenia vyučovania sa môže uskutočniť aj dištančne.

V školskom roku 2025/2026 organizujeme denné štúdium:

v 3 študijných odboroch_viac o študijných odboroch_klikni _TU

v 5 učebných odboroch_viac o učebných odboroch_klikni_TU

Vzdelávanie sa organizuje v týždňových cykloch - teoretické vyučovanie a praktické vyučovanie. Teoretické vyučovanie sa uskutočňuje v priestoroch školy na Volgogradskej 1.

Praktické vyučovanie sa realizuje:

1. v dielňach školy na Volgogradskej 1 a Bardejovskej 24 - zvyčajne 1. a 2. ročník,
            2. na pracoviskách zamestnávateľa - 3. a 4. ročník (v súčasnosti máme zmluvy s cca 60 zamestnávateľmi),
            3. na pracoviskách praktického vyučovania v systéme duálneho vzdelávania - od 1. ročníka, podmienkou je učebná zmluva uzatvorená medzi zákonným zástupcom a  zamestnávateľom.

Žiakom je k dispozícii vlastná školská jedáleňškolský internát, ktoré sú súčasťou objektu školy. Zastávka MHD sa nachádza pred budovou školy. Bližšie info o internáte TU.

Podávanie prihlášok - termín bude oznámený (resp. podľa pokynov Ministerstva školstva SR) osobne na sekretariáte školy, elektronicky na adresu sekretariat@sost-po.sk alebo poštou na adresu SOŠ technická, Volgogradská 1, 080 01 Prešov. Prihlášku je možné stiahnuť v časti "Uchádzači - Prihlášky" alebo prostredníctvom elektronickej prihlášky.

vrátnica: +421 51 7714 561
      • Volgogradská 1