• Mentoring a tútoring

Čo je mentoring?

Predstav si, že máš staršieho skúsenejšieho kamoša, s ktorým sa môžeš poradiť v oblasti, ktorá vás oboch zaujíma, ale aj o iných veciach, ktoré v živote riešiš, napríklad mimoškolský projekt, výber vysokej školy, alebo osobný rast a rozvoj.
          Pravidelné radenia sa so skúseným dospelým z tvojej oblasti záujmu voláme mentoring.
          Úlohou mentora je pomáhať ti a podporovať ťa, aby si rozvíjal svoje schopnosti.

Čo nie je mentoring?

Mentoring nie je doučovanie zadarmo.

Mentoring nie je občasný nezáväzný rozhovor.

Mentoring nie je ani osobné posedenie so psychológom.

Nečakaj od mentorov, že za teba niečo odpracujú. Skôr ti poradia, ako to môžeš zvládnuť sám/a.

Ako prebieha mentoring?

Na začiatku si spolu s mentorom určíte ciele, na ktorých chcete počas svojej spolupráce pracovať.

Ciele môžu byť rôzne (zlepšenie študijných výsledkov, výber a príprava na vysokú školu, zlepšenie sa v cudzom jazyku, atď.).

Na týchto cieľoch pracuješ s podporou mentora. Je ideálne, ak sa s mentorom spojíte aspoň dvakrát za mesiac.

Čo sa odo mňa očakáva ?

Mentoring bude od teba vyžadovať dávku osobnej disciplíny a odhodlania. Tvoj mentor/mentorka ťa nebudú do ničoho tlačiť, ani ťa do ničoho naháňať.

Zodpovednosť za tvoj rast a rozvoj v mentoringu leží hlavne na tvojich pleciach.

Mentoring si vyžaduje aj určitú osobnostnú zrelosť a ochotu komunikovať s mentorom alebo mentorkou pravidelne, jasne, spoľahlivo a otvorene.

Naši mentori:

Mgr. Matúš Bartko, PhD.

PaedDr. Katarína Jedináková

Mgr. Adriana Puchalová

Mgr. Lýdia Repeľová

Žiaci: Leonard Hangonyi II.B, Matej Hropko II.B, Matej Parnay III.E a Michal Kozák III.A, Maksym Kolomiiets III.D.

Kontaktovať ich môžeš osobne alebo cez Edupage.

vrátnica: +421 51 7714 561
      • Volgogradská 1