• Projekty

•

NÁZOV PROJEKTU: „Zvýšenie počtu žiakov Strednej odbornej školy technickej v Prešove na praktickom vyučovaní“.

KÓD VÝZVY: IROP-PO2-SC223-2016-14

Hlavný cieľ projektu:

Zlepšenie materiálno-technického vybavenia a zlepšenie priestorových podmienok strednej odbornej školy s cieľom zvýšenia kvality odborného vzdelávania a prípravy, praktických zručností žiakov a zvýšenie kvality poskytovaného celoživotného vzdelávania pre potreby trhu práce.

Aktivity projektu:

1. Obstarania a modernizácia materiálno - technického vybavenia učební praktického vyučovania a odborného výcviku.
          2. Rekonštrukcia vnútorných a vonkajších priestorov COVP (dielne, prednášková miestnosť).

Realizáciou aktivít projektu sa dosiahne posilnenie systému odborného vzdelávania a prípravy a zvýšenie jeho atraktívnosti v kontexte celoživotného vzdelávania.

Zlepšia sa podmienky pre uplatnenie absolventov odborného vzdelávania a prípravy pre potreby trhu práce. Zlepší sa materiálno-technické vybavenie odborných dielní. Vytvoria sa technické podmienky pre inkluzívne vzdelávanie a podmienky na zvýšenie počtu žiakov zúčastňujúcich sa praktického vyučovania priamou zamestnávateľa.

Rekonštrukciou dielní, vonkajších a vnútorných priestorov školy, zakúpením materiálno-technického vybavenia škola splní všetky zadefinované požiadavky na materiálno-technické a priestorové normatívy a je teda predpoklad, že sa stane veľmi kvalitnou vzdelávacou inštitúciou pripravujúcou absolventov podľa potrieb a požiadaviek trhu práce.

Cieľom školy je do budúcna spolupracovať aj ÚPSVaR SR v oblasti rekvalifikácie dlhodobo nezamestnaných uchádzačov o prácu.

Začiatok realizácie hlavných aktivít projektu:             07/2019

Celková dĺžka realizácie hlavných aktivít projektu:    18 mesiacov