• Školský psychológ

STREDA     8.00 - 12.00
           ŠTVRTOK     8.00 - 12.00
           PIATOK     8.00 - 12.00

UČITELIA A ŽIACI: Termín stretnutia je možné dohodnúť si osobne v kancelárii školského psychológa kedykoľvek počas pracovnej doby, taktiež prostredníctvom e-mailu a cez EduPage.

RODIČIA: Prvý kontakt uskutočnite prostredníctvom triedneho učiteľa alebo prostredníctvom e-mailu/ EduPage a nasledujúca spolupráca bude prebiehať podľa dohody.

ŠKOLSKÝ PSYCHOLÓG je na škole pre žiakov, rodičov i učiteľov. Poslaním školskej psychologičky na našej škole je pomáhať, aby sa všetci, ktorí školu navštevujú, v nej cítili bezpečne a spokojne. Je normálne mať problém a potrebovať pomocnú ruku. Sme ľudia a potrebujeme jeden druhého. Každý psychológ je viazaný mlčanlivosťou, preto sa naňho môžeš obrátiť s dôverou a bez zábran.

Konkrétnou náplňou práce školského psychológa je:

• Psychologické poradenstvo pre žiakov a pedagogických zamestnancov pri riešení výchovných a vzdelávacích problémov s dôrazom na ich duševné zdravie.
          • Poznávanie osobnosti žiaka z hľadiska osobnostného, kognitívneho, emocionálneho a sociálneho vývinu.
          • Psychologická starostlivosť o žiakov s problémami v učení, žiakov s poruchami správania a pozornosti, o nadaných a talentovaných žiakov.
          • Psychologická starostlivosť o žiakov, ktorí sa nachádzajú v krízových životných situáciách.
          • Psychologické poradenstvo pri profesijnej orientácii, pri voľbe povolania.
          • Podieľa sa na výchove k partnerstvu a rodičovstvu a na rozvoji osobnosti a medziľudských vzťahov.
          • Sociálno-psychologická práca s triednym kolektívom s cieľom prevencie a eliminácie sociálno-patologických javov.
          • Príprava a realizácia terapeutických, preventívnych programov, programov na rozvoj osobnosti a medziľudských vzťahov, besied, prednášok a pod.
          • Poradensko-konzultačná pomoc pedagogickým zamestnancom orientovaná na využívanie psychologických poznatkov vo výchovnom a vzdelávacom procese.
          • Poradensko-konzultačná pomoc pre rodičov a zákonných zástupcov detí so zameraním na odbornú podporu a na riešenie výchovných a vzdelávacích problémov s dôrazom na duševné zdravie detí.
          • Predkladanie návrhov a podnetov na skvalitnenie výchovno-vzdelávacej práce školy.

Spolupráca sa odvíja od konkrétnej požiadavky. Môže mať podobu jednorazovej konzultácie alebo dlhodobej spolupráce.

Obsah konzultácií je dôverný!

• Volgogradská 1, 080 01 Prešov